Milliárdokat felemésztett a teqball, amely immár hungarikumnak számít, és decemberben rendezték hatodik világbajnokságát Bangkokban.
Az elmúlt évek során legalább 1,4 milliárd forint közvetlen magyar és uniós költségvetési támogatás érkezett a teqball sportágba - derül ki a Népszava cikkéből.
A lap részletesen elemzi a magyar fejlesztésű sportág fejlődését, amely 2012-ben kezdődött Gattyán György és társai részvételével. A teqball egy asztalon játszott sport, amelyben a futball és a pingpong elemei vegyülnek. 2018-ban az Ázsiai Olimpiai Bizottság hivatalosan is elismerte a Nemzetközi Teqball Szövetséget (FITEQ), és ezzel a sport a világ egyik leggyorsabban elismert játékává vált. Az elmúlt években a kormány is érdeklődést mutatott iránta.
A hatodik teqball világbajnokságot 211 versenyző részvételével rendezték Bangkokban, és az eseményen hatvan országból érkeztek versenyzők. Korábban Ronaldinho is a sportág nagykövete lett. A FITEQ fő célja, hogy a teqball bekerüljön a 2028-as Los Angeles-i olimpia programjába.
A teqball terjedése mögött álló vállalkozások nagyrészt a milliárdokat megszerzett Gattyán György Docler cégcsoportjához kötődnek, melynek főhadiszállása Kőbányán található. A FITEQ is itt van bejelentve. A cikk szerint a Gattyánhoz köthető teqballszövetségek és cégek jelentős összegeket költöttek a sportág népszerűsítésére, és ezeknek a költségeknek egy részét a magyar adófizetők fedezték. Az összesítés szerint az elmúlt években legalább 1,4 milliárd forint közvetlen támogatás érkezett a sportágba, ami azonban a teqball ára miatt nem mondható olcsó sportnak. A világbajnokságokon használt teq-asztalok darabja például 3500 euróba (1,3 millió forintba) kerül szállítással együtt.
A FITEQ-nek jelenleg több mint 140 tagszövetsége, 5000 igazolt játékosa és 2000 játékvezetője van öt kontinensen. Érdekesség, hogy háborús övezetekben, például Afganisztánban, Szomáliában, Irakban és Szíriában is létezik teqballszövetség.
- közölte az rtl.hu