Szentkirályi Alexandra videóposztjában támadta a Tisza Pártot, azzal vádolva, hogy belépett a drogpártok közé. Az eset és a drogellenes stratégia azonban összetettebb annál, mint hogy idevágó szakértelem nélkül igazat adjunk bárkinek is ebben az ügyben.
Tény, hogy a probléma előttünk van, és foglalkoznunk kell vele, de hogy ennek mi a megfelelő módja, arról megoszlanak a vélemények.
Szentkirályi Alexandra új drogellenes stratégia kidolgozását sürgeti, amelyet kezdeményeztek is. Elmondása szerint a fővárosnak jelenleg egy ultraliberális, a szerfogyasztók ártalomcsökkentését célzó stratégiája van, amely nem a megelőzéssel, hanem elsősorban a fogyasztókkal foglalkozik.
„A Tisza belépett a drogpártok közé!
❗️ Új, drogellenes stratégiára van szükség!
A fővárosnak most egy ultraliberális, a szerfogyasztók ártalomcsökkentését célzó stratégiája van, ami nem a megelőzéssel, hanem a fogyasztókkal foglalkozik elsősorban. Szerintünk ez vállalhatatlan. Kezdeményeztük egy új, drogellenes stratégia kidolgozását, de a liberális szivárványkoalíció szavazataival megmaradt a főváros drogpárti stratégiája.”
A poszt alatt azonban megjelent a Tisza Párt fővárosi közgyűlési képviselője, Balogh Balázs, és nyilvánosan kérte számon az állításokat a posztolón.
„Kedves képviselő asszony, tudom, hogy kevés a jó ember önöknél, de nem, nem lépünk be a Fideszbe. Ne terjesszen valótlanságokat!”
Ezután a kommentszekcióban, ahogy az lenni szokott, fideszesek és tiszások estek egymásnak. Böngészve láthattuk, hogy elég sok hozzászólás eltűnt. Úgy tűnik, néhány kommentet már nem tolerált a közösségi médiaóriás, de talán nem is baj…
Itt tehát egy újabb ügy, amelyben nem értenek egyet a Fidesz és az ellenzék. Ezen meglepődni nem fogunk, de felmerül a kérdés: tényleg ennyire eltérő megoldások kellenének a problémák kezeléséhez? Mert, mint sok más esetben, itt sem maga a probléma áll a középpontban, hanem az, hogyan lehet a másikat támadni.
Politikai megoldások helyett választási csatározás… ezt látjuk, és mi, nézők, asszisztálunk hozzá.