Novák Katalin korábban kitüntette a gyereket felrúgó férfit, a minisztérium most visszakéri a díjait

Novák Katalin korábban kitüntette a gyereket felrúgó karateedzőt, a minisztérium most visszakéri a díjait

Novák Katalin, Magyarország volt köztársasági elnöke és korábbi család- és ifjúságügyért felelős államtitkár, életműdíjjal tüntette ki azt a karateedzőt, aki nemrégiben súlyosan bántalmazott egy nyolcéves kisfiút a szolnoki kalandparkban. Az eset mélyen megrázta a közvéleményt, és a Kulturális és Innovációs Minisztérium határozott lépéseket tett a történtek után.

A minisztérium az RTL-nek adott válaszában egyértelműen elítélte az edző cselekedetét, kijelentve, hogy „ez az edző méltatlanná vált munkájára”. Hangsúlyozták, hogy a férfi tette elfogadhatatlan, és felszólították, hogy minden díjról, amit valaha átvett, mondjon le, és adja vissza azokat.

Orbán Viktor véleménye a történtekről

Orbán Viktor miniszterelnök is reagált az esetre a Kossuth rádión adott interjújában, ahol kijelentette, hogy az ilyen viselkedés „elviselhetetlen, tűrhetetlen, következményekért kiált”. A miniszterelnök kifejtette, hogy a gyerekek táborozása során a szervezők felelősséggel tartoznak a rájuk bízott fiatalokért, és biztosítaniuk kell azok épségét és biztonságát. Az ilyen emberek, akik bántalmazzák a gyerekeket, nem dolgozhatnak ebben az ágazatban.

A bántalmazás videóra került

Az eset kapcsán nyilvánosságra került egy sokkoló videó, amelyet a Szolnoki Városüzemeltetési Központ Kft. tett közzé. A felvételen látható, amint az edző bántalmazza a kisfiút, miután az összekülönbözött egy társával a mászófal előtt. Az anyuka elmondása szerint fia nagyon érzékeny, és fél az ilyen kihívásoktól, ezért lett feszült, amikor sorra került volna. Az edző, aki egyébként a jászberényi karateegyesület vezetője, ezt látva úgy döntött, hogy megbünteti a gyereket.

Rendőrségi nyomozás és gyorsított eljárás

A Szolnoki Rendőrkapitányság garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomozást indított az ügyben. Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára hangsúlyozta, hogy a rendőrség a minél gyorsabb eljárásra törekszik, hogy az elkövető rövidebb időn belül felelősségre vonható legyen, és ítélet születhessen.

Az eset súlyossága és a nyilvánosságra került videó hatására széleskörű felháborodás övezi a történteket, és a társadalom nagy része egyetért a minisztérium és a miniszterelnök által kifejtett szigorú állásfoglalással. Az edző cselekedete és az ellene indított nyomozás ismét ráirányította a figyelmet a gyerekek védelmének fontosságára és az ilyen helyzetek következetes kezelésére.