Kínai katonák Budapesten? – Hadházy Ákos újabb aggasztó információkat hozott
Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő legújabb Facebook posztjában egy sokak számára meglepő és zavaró jelenségre hívja fel a figyelmet. Egy olvasója által készített fotón egy kínai zászlóval jelölt terepjáró lakóautó látható, amely a Szép Juhászné út és a Budakeszi út kereszteződésében közlekedett Budapesten november 12-én. A képen fekete maszkos, ázsiai kinézetű, katonai megjelenésű személyek ültek az autó fülkéjében.
Hadházy szerint a fotó hiteles, hiszen azt egy valós személy készítette a telefonjával, és a helyszín is könnyen beazonosítható. A politikus azt állítja, hogy több tényező is alátámasztja, hogy a Kínai Népköztársaság katonai egységei valóban jelen lehetnek Budapesten. A posztban említett néhány kulcsfontosságú részlet is indokolja a gyanút:
- A fénykép hitelesítése: A képet egy magyar állampolgár készítette, és azt közvetlenül Hadházy Ákosnak küldte el.
- A helyszín közelsége a katonai bázishoz: A kereszteződés mellett, mindössze néhány méterre található a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat telephelye, amely a képek alapján különösen gyanús helyszínt ad a kínai zászlóval ellátott járműnek.
- A kínai katonai jelenlét megerősítése: Nyáron a Magyar Hang már beszámolt egy külföldi hírszerzési értesülésről, miszerint a Kínai Népköztársaság fegyveres milíciákat telepített az Európai Unió területére, és Magyarországot az egyik első helyszínként választották, tekintettel az „Egy Övezet, Egy Út” projekt keretében kínai állami vállalatokra.
- A kormány hallgatása: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter nem reagált érdemben a képviselő Tompos Márton kérdéseire, amelyek a kínai katonai jelenlétre vonatkoztak, így a titkolózás tovább erősíti a gyanút.
- Titkos megállapodás: Hadházy a Kínával kötött, elhallgatott belügyi megállapodásról is beszámolt. A szerződés részletei titkosak, és különösen aggasztó, hogy a dokumentum tartalmazza a kínai érdekek védelmét Magyarországon, és biztosítja a kínai állami vállalatok, valamint azok alkalmazottai biztonságát.
A posztban
Hadházy arra is felhívja a figyelmet, hogy bár elképzelhető, hogy a fotón csupán kínai turisták szerepelnek egy különleges járművel, az egybeesés a katonai bázis közelségével és a kínai katonai egységekre vonatkozó hírekkel nem hagyhatja figyelmen kívül a kérdést. A politikus bejelentette, hogy írásbeli kérdéssel fordul a hadügyminiszterhez, hogy tisztázza, valóban kínai katonai járművet láttak-e Budapesten.
Hadházy posztja továbbra is megerősíti a növekvő aggodalmakat a kínai befolyás növekvő jelenlétével kapcsolatban Magyarországon, és arra kéri a közvéleményt, hogy figyeljenek a hasonló jelenségekre. A politikai és biztonsági következmények súlyosak lehetnek, ha valóban kínai katonai egységek vannak jelen a fővárosban, és nem kizárt, hogy a kormányzat a jövőben kénytelen lesz válaszolni a kérdésekre.
forrás és kép: Hadházy Ákos facebook